Alergii na prach lze předejít průmyslovou filtrací

on .

Pracujete se dřevem? Trápí vás prach, který způsobuje kašel a jiné problémy? Měli byste rychle něco dělat, než poškodíte zdraví své i svých zaměstnanců. Abyste se prachu zbavili, bude nutné instalovat průmyslovou filtraci vzduchu.

průmyslová filtrace

Nebezpečný prach

Prach je velmi nebezpečný, zejména částice o rozměrech několika mikronů bezpečně procházejí nejrůznějšími respirátory a filtry. Člověk je sice nevidí, ale pro plíce představují obrovské riziko. Zdravotní důsledky se pohybují od příznaků nachlazení, chřipky nebo alergie. Abychom docílili dokonalého filtrování, je nutné filtrovat více složek prachu (objemné třísky, hobliny a piliny s velkým množstvím prachových částic).

Filtrace vzduchu

Systémy filtrace vzduchu jsou vybaveny nepřetržitým chodem, který zabezpečují výkonné motory a filtry s velkou záchytnou plochou. Jenom tyto filtry dokáží zachytit jemné prachové částice vzniklé manipulací a zpracováním dřeva. Průmyslové filtrace mají hned několik podob, buďto mohou ležet na zemi, být v exteriéru nebo zavěšeny na stropě. Mnoho z filtračních jednotek je vybaveno také užitečnými funkcemi jako je:

  • přepínač zapnutí / vypnutí dálkového ovládání,
  • inteligentní monitoring vzduchu,
  • časovač (jste schopni filtraci nastavit tak, aby běžela například po dobu několika hodin po dokončení práce).

Výpočet výměny vzduchu

Obecně platí, že filtrační systém by měl být schopen vyfiltrovat celý objem vzduchu 6-8krát za hodinu! Chcete-li zjistit potřebnou kapacitu vzduchu pro vaše prostory, postupujte podle následovně:

  1. Podle rozměrů vypočítejte celkový objem vzduchu v prostoru,
  2. Objem vzduchu = délka x šířka x výška,
  3. Vynásobte výsledný objem vzduchu číslem 6-8 podle prašnosti,
  4. Výsledek podělte 60 (časový faktor v minutách).

průmyslová filtrace

Výběr průmyslové filtrace

Vše, co zbývá, je zvolit systém průmyslové filtrace vzduchu, který splňuje požadavky na údržbu vzduchu ve vaší hale nebo dílně. Nevíte-li si rady s touto problematikou, kontaktujte společnost Tigemma, která se zabývá projekcí a výrobou vzduchotechniky, odsávání a filtrací prachu do průmyslu.