Přírodní léčba lupenky funguje

Napsal Jiří Knížka on . Posted in Krása a zdraví

Dnes se podíváme na využití přírody v kontextu s léčbou lidských onemocnění. Zejména se bude jednat o kožní onemocnění psoriáza, tedy obecněji známá pod pojmem lupénka. Tento článek by Vás neměl odradit od léčby v ordinacích specializovaných lékařů, ale pouze Vás seznámí s možností doplňkové léčbu, na to je třeba pamatovat!

 

Příroda znamená v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity, v širším pojetí pak může znamenat celou biosféru, či dokonce hmotný svět, tedy předmět zájmu přírodních věd. Přestože lidé jsou součástí přírody, lidská činnost se často od ostatních přírodních jevů rozlišuje jako samostatná kategorie.

 

Jeden z úvodních odstavců se rozhodnu věnovat samotné definici a popisu příznaků tohoto onemocnění. Lupénka, respektive psoriáza je kožní neinfekční onemocnění, které zasahuje kůži, nehty a klouby. První změny na kůži se projevují mezi desátým a pětadvacátým rokem života, případně mezi pětatřicátým a šedesátým rokem života. Lupénka zhoršuje kvalitu života, neboť je obtěžující a omezuje životní prostor.

 

Příznaky a léčba lupénky

Existují dva typy léčby lupénky a to klasická medicína, pomocí medikamentů a přírodní, tedy podle západní medicíny s vyžitím poznatků z historie. 

  • klasická, západní medicína
  • přírodní cesta - čínská tradiční medicína

lupénka

Prvně se podíváme na léčbu klasickou, tedy pomocí západní medicíny, jak ji známe z ordinací lékařů a dermatologů. Ti dělí onemocnění na tyto druhy lupénky:

 

  1. Forma ložisková, jsou to červená, ohraničená, šupící se ložiska, která nejčastěji napadají část hlavy s vlasy, lokty, kolena, bederní a hýžďovou krajinu. Jde obvykle o místa, která jsou na kůži nejvíce mechanicky zatěžována, což je pro vznik lupénky typické. Nehty na rukou i nohou mohou být žluté nebo důlkovité. Rozsev čerstvé psoriázy není hezký, ale plošky většinou nesvědí, ani příliš nebolí.
  2. Forma kapkovitá - vzniká hlavně u dětí a mladistvých a má malé projevy, někdy přirovnávané k dešťovým kapkám či slzám.
  3. Forma inverzní - vzniká v podpaží, na krku, pod prsy, v pupíku, tříslech, v oblasti přirození a konečníku. Jsou to silně červená suchá či mokvavá ložiska v kožních záhybech.
  4. Pustulózní forma psoriázy je zcela odlišná od předchozích. Jedná se o puchýřky na dlaních či ploškách. bývá obvykle provázena horečkou a zimnicí. Jedná se o těžký stav, vyžadující hospitalizaci.
  5. Generalizovaná a erytrodermická forma lupénky je nejzávažnější formou, která vyžaduje hospitalizaci.Výskyt vyrážky je rozšířen po celém těle, obvykle bolí a svědí. Současně bývají teploty, zimomřivost, dehydratace, ztráty bílkovin a otoky.
  6. Kloubní psoriáza postihuje převážně malé klouby na nohou a rukou. Prsty jsou oteklé, bolestivé a po ránu ztuhlé. Může však postihovat i velké klouby, jako je rameno nebo koleno, páteř, či měkké tkáně (šlachy a vazy). Tuto léčbu řídí revmatolog.

Bohužel západní medicína považuje za příčinu kožního onemocnění různé faktory, nicméně výsledky léčby v této medicíně jsou slabé a slepé.

 

lupénka

 

Kdežto léčba lupénky tradiční čínskou medicínou má hmatatelné úspěchy. Za vznikem lupénky pravděpodobně stojí slabá energie jater s přítomností plísně. Játra představují detoxikační orgán. U pacientů s lupénkou játra velice trpí a snaží se toxické zplodiny plísňového charakteru vyhazovat prostřednictvím pokožky. Pacienti s lupénkou pociťují únavu a projevují se u nich emoční výlevy. Velice často mají vztek a hněv. U některých pacientů se objevují nepříjemné bolesti kloubů, neboť játra mají na starosti kvalitu šlach. V neposlední řadě se lidé s lupénkou potýkají s pálením očí a velice často se vzbudí kolem třetí až čtvrté hodiny ranní.

 

Játra si vyžadují péči. Léčba lupénky spočívá ve zpevnění, posilnění, zvlhčení a uklidnění jater. Jaterní energie by se měla vyhýbat frustracím, labilitě a výkyvům nálad.

 

Tradiční čínská medicína

Když už víme, jak probíhá léčba, bylo by velmi nevhodné nezmínit obecný přístup k léčbě nemocí a co to vlastně je. Je to nejstarší medicínský vědní obor, který zachovává zdraví. Staročínská medicína má vlastní filosofii, fyziologii a patologii. Vyznačuje se perfektními léčebnými možnostmi, jež nastolují rovnováhu v organismu. Harmonie všech složek představuje zdraví, které je v současné době pro všechny věkové generace vzácné.

 

Léčebné metody čínské medicíny

  • fytoterapie (bylinkářství)
  • dietologie
  • zdravotní cvičení

Lupénka u dětí

Velkým problémem je lupénka diagnostikovaná u dětí, jedná se o velkou komplikaci jejich života a psychický vývoje, zároveň je tato zpráva pro rodiče velmi znepokojující stejně jako výskyt jakéhokoliv kožního onemocnění, pokud je na viditelných místech. Na straně rodičů je vysvětlení okolností choroby nejen dítěti, ale i jeho okolí, tedy i ostatním členům rodiny, kamarádům a učitelům. Pokud si rodiče neví rady, je namístě vyhledat odbornou pomoc, ať už u ošetřujícího dermatologa či psychologa.

 

MUDr. Josef Maček a jeho ordinace

MUDr. Josef Maček před více než dvaceti lety začal kráčet po nekonečné cestě tradiční čínské medicíny. Bohaté zkušenosti ze západní medicíny spojil s čínskou medicínou a svými léčitelskými schopnostmi. Právě spojením jednotlivých poznatků dosahuje výborných výsledků při léčbě širokého spektra nemocí.

 

 

Navštívit jej můžete ve dvou ordinacích v České republice a na Slovensku:

  • ordinace v Otrokovicích
  • ordinace v Bratislavě 

Tyto ordinace pravidelně navštěvují tisíce pacientů, kteří si pochvalují výrazné zlepšení zdravotního stavu. Ordinace mají dveře otevřené také novým lidem, kteří se chtějí zbavit zdravotních neduhů.