Ideální RC model pro začátečníka? Hravě do 3 tisíc Kč!

on .

Zalíbily se vám RC modely a máte v plánu si nějaký také pořídit? Nejprve se můžete nechat odradit vysokou pořizovací cenou nebo varováním před náročnou údržbou. To se však týká pouze zaběhlých milovníku RC aut, ne začátečníků. Každé odvětví myslí na nové uživatele a není tomu jinak ani u RC modelů aut.

 

V prodejně nebo na e-shopu na vás vyskočí obrovské možnosti, z čeho si autíčko vybrat. Značka nás v první chvíli nemusí zajímat. Naštěstí si hned můžeme vybrat v sekci „Hobby“, která je rozlišena od profesionálních modelů. Poté se budeme zajímat o měřítko RC auta. Začátečníky většinou nepotká nic jiného, než model v měřítku 1:36, maximálně 1:24. Nemá smysl vybírat větší, náročnější a dražší model. Z toho vyplývá, že malou náročnost zohledníme i u výběru motoru. Elektromotor je to pravé pro začínající nadšence, jelikož se dá jednoduše dobít a není u něj třeba žádná speciální údržba. Benzinové či nitro motory patří opravdu jen pro velmi znalé v oboru RC modelů.

Vhodnou variantou pro začátky můžou být modely do jednoho tisíce korun. Pokud si však věříte a už jste několikrát RC model zkoušeli řídit, můžete vyzkoušet například model Losi Micro-T Stadium Truck. Disponuje všemi výše zmíněnými parametry a jeho cena nepřesahuje 2  500 Kč! Výše zmíněný velkoobchod Astra Model ho má ve své nabídce v několika barevných variantách!