Varianty půjčky se zástavou nemovitosti

on .

půjčky se zástavou nemovitosti

Finanční trh se skládá z bankovního a nebankovního sektoru, přičemž oba segmenty se pyšní pestrou škálou hypotečních úvěrů. Hypotéky jsou ve své podstatě dlouhodobé půjčky se zástavou nemovitosti. Klienti se bankám a nebankovním společnostem ručí nějakou nemovitostí. V následujících řádcích vás seznámíme s několika druhy hypoték.

 

Nejběžnějším řešením je klasický hypoteční úvěr, který je určen k financování bydlení. Pro banku hypotéka na bydlení představuje nejméně rizikový produkt, a proto nabízí velmi výhodné podmínky. V první řadě se můžete těšit na nízkou úrokovou sazbu, která je dnes na historických minimech. Pakliže je hodnota nemovitosti dostačující, můžete si požádat i o neúčelovou část, kterou využijete na vybavení domácnosti.

Dále se nabízí hypotéky na pořízení nemovitosti, která neslouží k trvalému bydlení. Jelikož se jedná o rizikovější variantu, nedostanete tak výhodné podmínky jako u předchozího produktu.

Americké hypotéky jsou velmi oblíbené

Stále častěji klienti vyhledávají americkou hypotéku, která je charakteristická svou neúčelovostí. Nemusíte uvádět účel použití zapůjčených peněžních prostředků. Americká hypotéka velmi často slouží jako výhodný úvěr pro podnikatele. Má sice vyšší úrokovou sazbu než klasická hypotéka, ale stále nižší než lecjaký úvěr.

A jako poslední vám představujeme překlenovací financování, které využijí klienti, kteří si kupují novou nemovitost a nemají prodanou původní. Překlenovací financování slouží k překlenutí doby, než prodáte původní nemovitost. Jedná se o doplňkovou službu ke klasické hypotéce.

Finanční trh nabízí nepřeberné množství hypotečních úvěrů a zorientovat se v něm se může zdát jako nadlidský výkon. Pakliže chcete najít nejlepší řešení, potom se obraťte na finanční specialisty DumDluhu.cz. V této oblasti mají letité zkušenosti.