Crohnova nemoc ničí život

Napsal Jiří Knížka on . Posted in Krása a zdraví

Crohnova nemoc příznaky

Před několika lety nebylo po této nemoci ani slechu. Od roku 2005 však rapidně vrostl výskyt Crohnovy nemoci, a to o neuvěřitelných 44 %. Jaké má Crohnova nemoc příznaky? A jak proti tomuto onemocnění bojovat?

Nemusíte se ničím nakazit a až tak nezáleží na tom, co jíte. I přesto vás mohou postihnout nepříjemné bolesti břicha, nezvladatelné průjmy a krvácení. Právě to jsou příznaky Crohnovy nemoci. Až 60 % pacientů s tímto onemocněním si 5x do týdne stěžuje na silné bolesti břicha, přičemž 55 % z nich má více než 5 dní v týdnu průjmy. V období vzplanutí vás Crohnova nemoc vyřadí ze života.

Crohn zasahuje trávicí trakt

Crohnova nemoc je chronické onemocnění střev, přičemž příčina tohoto onemocnění doposud nebyla zjištěna. Předpokládá se, že se jedná o autoimunitní onemocnění, a tak Crohnova nemoc je reakcí na boj proti vlastním buňkám, což se projevuje právě zánětem. Uvádí se také, že onemocnění zhoršuje stres a zvyšuje nebezpečí rakoviny.

O Crohnově nemoci se mluví také jako o požáru trávicího traktu. Může napadnout jakoukoliv část trávicího ústrojí, a to od dutiny ústní až po konečník.

Pokud se vám nezamlouvá moderní medicína, která často přikročuje k operacím (odstranění části tlustého či tenkého střeva), doporučujeme vám alternativní metodu – tradiční čínskou medicínu.